Elurikkus ja loodus

18.01.2019 Matk: talv pargis

Käisime lastega matkal pargis, et uurida talvist loodust ja otsida loomade, lindude tegevuse jälgi. Oma retkel õnnestus meil näha oravat. Panime lindudele ja oravatele toitu, uurisime jälgi ning mängisime erinevaid õppemänge. Läbi otsimismängu saime teada, et valget värvi jänest on kõige keerulisem märgata ja seepärast on jänesel talvel kasukas valge. Mängus “Minu käbi” pidid lapsed mõistama, kelle käes on käbi ehk kuhu orav oma toidusahvri tegi. Mööda ei kõndinud me ka maas olevast prügist ning viisime selle sinna, kus on selle õige koht.

14.01.2019 Lindude talvine toitmine

Muumide rühma lapsed valmistasid lindudele toidupalle. Segasime sulatatud searasva seemneseguga ja tõstsime segu vormidesse, vahele panime riputamiseks nööri. Seejärel viisime vormid õue tahenema. Valmis toidupallid riputasime  lastega õueala puudele ja põõsastele.

14.12.2018 Anni lasteaia jõulupuu

Hoime loodust ja seetõttu lasteaeda päris kuuske ei too. Selle asemel leiutame igal aastal ise ühe kuuse käepärastest vahenditest. Ehted meisterdasid külge lapsed.

 

27.11.2018 Toalillede kaardistamine

Muumide rühma lapsed uurisid toas kasvavaid taimi. Esmalt tuli lill raamatust üles leida.

Seejärel lugesime ja arutasime, kuidas lille eest hoolitseda, mida ta vajab kasvamiseks, millist temperatuuri, kui palju päikest ja vett. Uurisime termomeetrit, kuidas see töötab, missugune on temperatuur toas ja missugune on temperatuur aknalaual, kus on lille tavapärane asukoht. Eesmärgiks oli uurida, kas see koht on lillele sobiv.

Seejärel meisterdasime igale lillele infosedeli, kuhu märkisime lille nime, kui palju päikest ja vett ning missugust toatemperatuuri ta vajab.

22.10.2018 Linnuvaatlusretk

Käisime Muumide rühma lastega linnuvaatlusretkel lasteaia ümbruses. Iga laps sai endale kaardi linnu pildiga, keda ta pidi retkel otsima.

Lindude lähemaks uurimiseks võtsime kaasa binoklid. Kahjuks oli tuuline päev ja linde oli ringi liikumas vähe.

Lisaks meisterdasime viimastest lehtedest linde.


 

19.10.2018 Matk: värvikirev sügis

Käisime matkal ja uurisime pargis sügisest loodust.

18.10.2018 Lehemandalad

Koostasime Muumide rühma lastega värvilistest sügislehtedest lehemandalaid. Lehed korjasime nädala jooksul jalutuskäikudel lasteaia ümbruses.

Jalutuskäigul

Kõigepealt proovisime lehti suuruse alusel järjestada.

 

28.09.2018 Meisterdamine looduslikust materjalist

Muumide rühma lapsed meisterdasid aiasaadustest ja sügisandidest vahvaid tegelasi.

Dinosaurused

24.09.2018 Sügisesed aiatööd

Kuna Mihkipäevaks peab olema saak salves ja sügisesed aiatööd tehtud, siis tegime meiegi aias viimaseid saagikoristustöid.

 Porgandite järjestamine pikkuse järgi

Kartulivõtt

Osa saagist

 

21.09.2018 Õppeprogramm “Orava aastaring” Vapramäel

Muumide rühm osales KIK toel õppeprogrammis “Orava aastaring”. Õppisime tundma orava eluviise neljal aastaajal ning saime oravate kohta teada palju muudki huvitavat.

Retke algus

Pakasega tuleb püsida pesas

Oravapojad peavad hääle järgi leidma oma ema.