Globaalne kodakondsus

16.12.2019 Jõululaada annetus ELDÜ-le

Anni Lasteaia väikest jõuluheategu käis lasteaias vastu võtmas Kärolin Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingust, kes muuhulgas rääkis lastele, mis on diabeet.

ELDÜ kajastus Facebooki lehel.

“Headus teeb elu huvitavaks!” (Leiutajateküla Lotte)

05.12.2019 Heategevuslik jõululaat

Esmakordselt toimus lasteaias heategevuslik jõululaat, mille eesmärgiks oli koguda annetusi Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule. Lapsed ja vanemad kauplesid omavalmistatud küpsetiste, jookide, kaartide, ehete, jõulukaunistuste ja käsitööga. Lisaks sai õnne proovida jõululoosis. Jõululaadal said lapsed aega veeta ka meisterdamise toas ja mängude toas.

 

Jõuluaadaga kogusime Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule 330€.

 

Suur tänu kõikidele annetajatele ja jõululaadal osalejatele!

25.11.2019 Kadripäev

Kadripäeval külastasid Muumide rühma vahvad ja imekaunid kadrisandid Pätude rühmast. Kadripere laulis, mängis pilli, küsis mõistatusi, mängis toredaid mänge ja tõi kaasa õnne, mida rohkelt ka põrandale jagus ning mis pärast kadride lahkumist kõik hoolikalt kokku korjati.

08.11.2019 Mardipäev

Mardipäeva laulud, mängud ja traditsioonid kestavad. Muumide rühma mardisandid Pätude rühma külastamas.

04.10.2019 Leivanädal: erinevate maade leibade degusteerimine

Muumide rühma lapsed degusteerisid leivanädalal erinevate maade leibasid.

Lapsed pidid mõistatama, mis maa leib miski on ning paigutama lipud ja kaardid õigesse kohta. Otsisime maade asukoha üles ka suurelt maakaardilt ning vaatlesime  ja võrdlesime erinevaid lippe.

Pärast seda, kui kõik leivad olid maitstud, valis iga laps oma lemmiku. Kõige rohkem hääli sai Hiina aurutatud valge leib.

Lapsed said ka ise taignast pätsikesi voolida. Valmistasime soolataigent, mida lapsed loovalt seemnete ja marjadega kaunistasid.

02.04.2019 Britta ja Tobiase Abu Dhabi reis

Britta ja Tobias käisid oma ema, isa , vanaema ja vanaisaga reisil Abu Dhabis. Lapsed näitasid oma reisist pilte ja videoid ning jutustasid, mida nad reisil nägid ja tegid.

11.03.2019 Sanderi Tai reisi muljed

Sander käis reisil Tais ja jutustas oma kogemustest ja nähtust ning näitas oma reisipilte ka teistele Muumide rühma lastele. Lisaks otsisime kaardilt üles Tai ja vaatasime kui kaugel see Eestist asub.

09.11.2018 Tähistasime Mardipäeva

Pätude rühma lapsed käisid Muumide rühmas mardisandis. Mardisandid laulsid, küsisid mõistatusi ja üheskoos mängiti laulumängu.

Muumide rühma lapsed meisterdasid mardimaske.

08.10.2018 Varjupaiga loomadele toitu ostmas

Käisime lastega poes ja valisime Tartu Koduta Loomade Varjupaiga koertele ja kassidele toitu ning lisaks ostsime loomadele ka mõned mänguasjad.

28.09.2018 Mihklilaat

Teist aastat korraldasime heategevusliku mihklilaada Tartu Koduta Loomade varjupaiga heaks. Lapsed ja lapsevanemad kauplesid isetehtud hoidistega ja küpsetistega. Lapsed tõid müüki oma mänguasju ja raamatuid. Loomulikult ei puudnud laadalt ka õnneloos, sai teha näomaalinguid ja võtta osa üles seatud mängudest.

Õnneloos

Mihklilaadaga kogusime loomade varjupaigale 198,30 eurot. Saadud summa eest ostame loomadele toitu.