Globaalne kodakondsus

08.10.2021 Loore reisimuljed

Meil on saanud heaks traditsiooniks, et kui lapsed käivad reisil, siis nad näitavad ja jagavad hiljem oma reisipilte ja muljeid teiste lastega lasteaias. Nii esitles ja näitas ka Loore Muumide rühmast oma Hispaania Malaga reisi pilte ja videosid. Oleme tänulikud lapsevanematele koostöö eest!

Reisipiltide vaatamine

08.10.2021 Leivanädal Pätude rühmas

Anni lasteaia Pätude rühma lapsed tutvusid leivanädala raames erinevate maade leibadega. Ühiselt valmisid täidetud lavašš ja Gruusia leib ning nädala lõpuks Itaalia leib Foccacia. Lastel oli lõbus ja maitsev nädal.

25.08.2021 Ruubeni ja Revoni Kreeka reisi muljed

Ruuben ja Revon näitasid teistele oma Kreeka reisi pilte ning rääkisid, kus nad käisid ja mida tegid.

Reisipiltide vaatamine – põlenud mets Kreekas

11.01.2021 Rahvusvaheline “aitäh” päev

Rahvusvahelise „aitäh“ päevaga seoses rääkisime lastega tänulikkusest ja tänamisest. Arutlesime lastega, mille eest saame olla tänulikud. Lapsed kirjutasid näpuga “aitäh” oma väikse sõbra karu seljale ning täitsid ülesannet, värvides töölehel asjad, mille eest nad on tänulikud.

“Ma olen tänulik” tööleht

Iseenda joonistamine

Uurisime, kuidas kõlab „aitäh“ teistes keeltes. Vaatlesime Euroopa riike ning lapsed joonistasid erinevate maade lippe. Ühistööna valmis plakat, koos lippude ja „aitäh“ sõnadega erinevates keeltes. Lisaks rääksime, kus neist riikidest on lapsed käinud, missugune lipp neile kõige rohkem meeldib jms.

Lippude ja “aitäh” sõnade kleepimine

Riikide nimede kirjutamine

Peaaegu valmis

Õpime heaks kaaslaseks olemist

Viime lastega Kiusamisest vabaks lasteaia programmi raames läbi karude koosolekuid, kus õpime heaks kaaslaseks olemist ning arutleme erinevate situatsioonide üle.

Karude koosolek

Head sõnad

Muumide rühma karude näitus

27.02.2020 Emotsioonid ja tunded

Teistest hoolimine ja arusaamine saab alguse enda tunnetele nime andmisest ning emotsioonide ära tundmisest. Tundetarkust õppsid ka Muumide rühma lapsed. Õppisime emotsioone ära tundma ja neile nime andma, analüüsisime, kus me neid tundeid kehas tunneme, millal oleme seda tunnet tundnud ning mis seda põhjustas, samuti, mis aitab sellest üle saada.

Õppemäng Blue-bot robotiga

Iga laps meisterdas endale ka rahunemispudeli tugevate tunnetega hakkamasaamiseks. Lastel jätkus tegevust tükiks ajaks.

On rahustav vaadata, kuidas sädelus lendleb ja keerleb ning lõpuks põhja vajub.

21.02.2020 Kodumaa sünnipäev

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine on Anni Lasteaias pidulik sündmus, kus paneme ennast kaunilt riidesse ning laulame ja tantsime ühisel sünnipäevapeol.

Lipud lehvivad

Orkester marsib uhkelt trummidega

17.02.2020 Muumid uurisid Eesti kaarti

Jaanuarikuu pikad rännakud teistes maades tõid meid tagasi kodumaale. Muumid õppisid tundma Eesti kaarti. Selleks maalis iga laps endale kaardi ning vanemad lapsed märkisid peale ka suuremad linnad, järved, mered ja naaberriigid.

30.01.2020 Raamat viib reisile

Reisimise ja maailma avastamise teemadega seoses uurimise Muumide rühma lastega raamatuid erinevates keeltes ning mõistatasime piltide abil, millest võiks jutt olla.

29.01.2020 Näitus “Käisin reisil…”

Koostöös vanematega korraldasime näituse laste reisidest. Iga laps valmistas kodus vanemate abiga plakati ühe oma reisi kohta Eestis või kaugemal.

Lasteaias tutvustas iga laps oma plakatit ning rääkis kus, millega ja kellega ta reisil käis ning mida ta reisil tegi ja nägi.

22.01.2020 Jaapani päev

Kuna meie lasteaia töötajate hulgas on üks suur jaapani huviline ja fänn, siis tutvustas ta seda maad ka lastele.

Lapsed said kuulda jaapani muinasjuttu, tutvuda jaapani kirja, nukkude ja origamiga. Viisime läbi ka väikese jaapani teetseremoonia ning lapsed said proovida pulkadega söömist.

15.01.2020 Seiklus põhjapoolusel

Põhjapoolusel kohtusid Muumide rühma lapsed eskimote ja sealsete asukatega ning uurisid virmalisi.

Virmalised öises tavas

10.01.2020 Avastame maailma

Jaanuarikuu tegevused ja mängud pühendasime maailma avastamisele.

Nii valmis ühe tegevusena Muumide rühma ühistööna maailmakaart. Vaatlesime ja uurisime, maalisime, kleepisime, häälisime, lugesime, kirjutasime ja tegime koostööd.

16.12.2019 Jõululaada annetus ELDÜ-le

Anni Lasteaia väikest jõuluheategu käis lasteaias vastu võtmas Kärolin Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingust, kes muuhulgas rääkis lastele, mis on diabeet.

ELDÜ kajastus Facebooki lehel.

“Headus teeb elu huvitavaks!” (Leiutajateküla Lotte)

05.12.2019 Heategevuslik jõululaat

Esmakordselt toimus lasteaias heategevuslik jõululaat, mille eesmärgiks oli koguda annetusi Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule. Lapsed ja vanemad kauplesid omavalmistatud küpsetiste, jookide, kaartide, ehete, jõulukaunistuste ja käsitööga. Lisaks sai õnne proovida jõululoosis. Jõululaadal said lapsed aega veeta ka meisterdamise toas ja mängude toas.

Jõuluaadaga kogusime Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule 330€.

Suur tänu kõikidele annetajatele ja jõululaadal osalejatele!

25.11.2019 Kadripäev

Kadripäeval külastasid Muumide rühma vahvad ja imekaunid kadrisandid Pätude rühmast. Kadripere laulis, mängis pilli, küsis mõistatusi, mängis toredaid mänge ja tõi kaasa õnne, mida rohkelt ka põrandale jagus ning mis pärast kadride lahkumist kõik hoolikalt kokku korjati.

08.11.2019 Mardipäev

Mardipäeva laulud, mängud ja traditsioonid kestavad. Muumide rühma mardisandid Pätude rühma külastamas.

04.10.2019 Leivanädal: erinevate maade leibade degusteerimine

Muumide rühma lapsed degusteerisid leivanädalal erinevate maade leibasid.

Lapsed pidid mõistatama, mis maa leib miski on ning paigutama lipud ja kaardid õigesse kohta. Otsisime maade asukoha üles ka suurelt maakaardilt ning vaatlesime  ja võrdlesime erinevaid lippe.

Pärast seda, kui kõik leivad olid maitstud, valis iga laps oma lemmiku. Kõige rohkem hääli sai Hiina aurutatud valge leib.

Lapsed said ka ise taignast pätsikesi voolida. Valmistasime soolataigent, mida lapsed loovalt seemnete ja marjadega kaunistasid.

02.04.2019 Britta ja Tobiase Abu Dhabi reis

Britta ja Tobias käisid oma ema, isa , vanaema ja vanaisaga reisil Abu Dhabis. Lapsed näitasid oma reisist pilte ja videoid ning jutustasid, mida nad reisil nägid ja tegid.

11.03.2019 Sanderi Tai reisi muljed

Sander käis reisil Tais ja jutustas oma kogemustest ja nähtust ning näitas oma reisipilte ka teistele Muumide rühma lastele. Lisaks otsisime kaardilt üles Tai ja vaatasime kui kaugel see Eestist asub.

09.11.2018 Tähistasime Mardipäeva

Pätude rühma lapsed käisid Muumide rühmas mardisandis. Mardisandid laulsid, küsisid mõistatusi ja üheskoos mängiti laulumängu.

Muumide rühma lapsed meisterdasid mardimaske.

08.10.2018 Varjupaiga loomadele toitu ostmas

Käisime lastega poes ja valisime Tartu Koduta Loomade Varjupaiga koertele ja kassidele toitu ning lisaks ostsime loomadele ka mõned mänguasjad.

28.09.2018 Mihklilaat

Teist aastat korraldasime heategevusliku mihklilaada Tartu Koduta Loomade varjupaiga heaks. Lapsed ja lapsevanemad kauplesid isetehtud hoidistega ja küpsetistega. Lapsed tõid müüki oma mänguasju ja raamatuid. Loomulikult ei puudnud laadalt ka õnneloos, sai teha näomaalinguid ja võtta osa üles seatud mängudest.

Õnneloos

Mihklilaadaga kogusime loomade varjupaigale 198,30 eurot. Saadud summa eest ostame loomadele toitu.