Transport

16.09-20.09.2019 Liiklusnädal ja autovaba päev

Liiklusnädala raames toimus lasteaias autovaba päev, mille eesmärgiks oli leida alternatiivseid liiklemisviise ning juhtida tähelepanu sellele, missugune on autode mõju keskkonnale, kliimamuutustele ning muuhulgas ka tervisele.

Autovaba päeva reklaamimiseks meisterdasid Muumide rühma lapsed ühistööna plakateid, mis kutsusid üles jätma 19. septembril auto koju ning kasutama muid liiklemisviise.

Tore, et paljud vanemad tulid aktsiooniga kaasa ning leidsid lapse lasteaeda toomiseks muu liiklemisviisi. Osavõtt ei olnud küll 100%, kuid esmakordse sündmuse kohta oli tulemus päris hea. Loomulikult võtsid autovabast päevast osa ka lasteaia töötajad.

Lapsed, kes võtsid autovaba päevast osa, said tänukirja, mis tunnustas eeskujuks olemise ning keskkonnast ja loodusest hoolimise eest.

Terve nädala jooksul said lapsed Maanteeameti liiklusplakatile märkida, millega nad lasteaeda tulid.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisaks õmbles õpetaja Maarja lasteaeda toreda liiklusvaiba, millel nii Muumide kui Pätude rühma lastele meeldis liiklusmänge mängida. Muumid meisterdasid ka liiklusmärgid, mis täiendasid vaipa väga hästi.

Lisaks on tegevused seotud teiste Rohelise kooli programmi teemadega nagu Kliimamuutused, Tervis ja heaolu, Globaalne kodakondsus, Elurikkus ja loodus.