Jäätmed ja prügi

20.09.2019 Maailmakoristuspäev

Andsime on oma väikse panuse maailmaparandamisse, koristades tänavaid lasteaia ümbruses. Eelnevalt arutlesime lastega, miks see on vajalik, missugust mõju avaldab prügi mahaviskamine loodusele, loomadele ja lindudele, kuhu prügi käib ning miks on seda vaja sorteerida. Rääkisime ka ohutusnõuetest prügi korjamisel.

Oma retkel leidsme palju kilet, kommipabereid ja pakendeid, suitsukonisid, klaasikilde, ühe patarei, vana saapa ja palju muud. Kõige rohkem koguneski olmejäätmeid. Eraldi kogusime jäätmed, mida on võimalik ümbertöödelda (paberi, klaasi, metalli) ja ohtlikud jäätmed. Jäätmed viisime lasteaia lähedal olevatesse konteineritesse ning olemejäätmed lasteaia olmejäätmete prügikasti. Leidsime, et väga palju on pisijäätmeid, mida esmapilgul ei märka ning palju on peidetud põõsaste ja hekkide alla. Lapsed sattusid jäätmeid otsides hasarti ning võtsid ülesannet väga tõsiselt – kõik asjad said välja kaevatud!

Tegevus on seotud ka teiste Rohelise kooli programmi teemadega nagu Kliimamuutused, Elurikkus ja loodus, Globaalne kodakondusus, Tervis ja heaolu.

13.05.2019 Miksteatri etendus “Kulplased”

Meie lasteaias käis külas Miksteater õpetliku etendusega “Kulplased”. Etendus rääkis jäätmekogumisest, keskkonnasäästlikkusest ja pakendite taaskasutamisest.

23.04.2019 Keskkonnateemaline näidend “Paberi seiklused”

Inspireerituna raamatust E.H. Sits “Nätsupaberi rännak” lavastasime Muumide rühmas loodushoiust ja jäätmete taaskasutusest rääkiva näidendi “Paberi seiklused”.

Näidendis vajaminevad rekvisiidid meisterdasid lapsed ise.

Näidendi proov

Näidendiga esinesime Tartu eralasteaedade näitemängupäeval Puhhi lasteaias.

Näidend tuleb esitamisele ka emadepäeva üritusel.

08.04.2019 Taaskasutuskunst: piimapakkidest nukud

Novembris otsustas Rohelise kooli töörühm hakata koguma pakendeid muust prügist eraldi. Niisiis oli meil kogunenud juba hulk piimapakke, millest ostustasime Muumide rühma lastega meisterdada nukud. Kunstitegevuse eesmärk oli õppida umbsõlme sidumist, mis lastel tegevuse lõpuks tuli juba päris hästi välja. Iga laps sai ise otsustada, mis nuku ta teeb ja ise näo kujundada. Nii valmisid meil kassid, öökullid, tihased, ükssarvkass, koer. Lastele meeldisid nukud väga. Kohe kui nukud valmis said, hakkasid nad nendega mängima.

See on tihane.

01.02.2019 Taaskasutuskunst: korkidest päike

Meisterdasime lastega pudelikorkidest päikese. Arutlesime, miks on päike vajalik loodusele, taimedele ja kõigele elavale.