Lasteaia õu

04.08.2023 Maalime õues

Suvel saab kõike teha õues!

Lisaks oli tegevus seotud Rohelise kooli teemaga Tervis ja heaolu.

30.05.2023 Jätkame õues õppimise lainel

Muumide rühma lapsed kordasid õues õpitud teadmisi läbi erinevate õppemängude. Nii sai harjutatud arvu ja numbri vastavusse viimist, arvutamist 10 piires, mängitud lindude teemalist orienteerumismängu, õpitud tundma õuemurus kasvavaid taimi ning korratud kellatundmist.

Aias istutasid lapsed kõrvitsataimi. Lisaks vaadeldi, mis on külvatud seemnetest juba tärganud ning mis on umbrohi.

Lisaks oli tegevus seotud Rohelise kooli teemadega Elurikkus ja loodus, Tervis ja heaolu.

18.05.2023 Uurime loodust ja õpime õues

Kevad kutsub õue tegutsema. Mängisime Muumidega õues erinevaid matemaatilisi õppemänge. Üheks neist oli orienteerumismäng, kus tuli arvutada ja leida õuealalt arvutustehte vastus, leides sealt tagant uue tehte ja nii edasi kuni jõuti mängu lõppu. Otsimismäng, kus tuli leida kindlat värvi pusle tükid ning kui tükid leitud, panna pusle kokku. Mäng, kus tuli orienteeruda ruudustikul asukohamõistete, sh parem-vasak abil.

Lisaks uurisime luupidega loodust, putukaid, aias tärkavaid taimi ning kasutasime ümbritseva vaatlemiseks binokleid.

04.10.2022 Kevadlillesibulate mahapanek

Inspireerituna Rakvere Kungla Lasteaia kevadlillesibulate projektist koostöös vanematega palusime meiegi igal lapsel tuua lasteaia õueala elurikkuse suurendamiseks kaasa üks kevadlille sibul. Toodud sibulad panime koos lastega õuealale maha.

Lisaks oli tegevus seotud Rohelise kooli teemaga Elurikkus ja loodus.

15.07.2022 Looduses loodust maalimas

Lasteaia õueala ja ilusad suveilmad pakuvad palju võimalusi õues tegutsemiseks. Nii toimus seekordne kunstitegevus õues.

01.06.2022 Õuelasteaiapäev

Lastekaitsepäeval korraldasime lasteaias õuelasteaiapäeva, mil viibisime terve päev õues ja ka kõik tegevused toimusid õues, nii õppe- ja mängutegevused, söömine ja magamine. Hommikul toimus võimlemine ja erinevad õppemängud. Lapsed said puhuda mulle, mängida reketeid ning õues mängida. Priimusel tegime matkatoitu. Priimusele tule tegemiseks proovisime süütepulgast välja võluda sädet. Oli meeldejääv ja elamusterohke päev!

Hommikune võimlemine

Laste mängud

Mullipidu

Süütepulga katsetused

Matkatoit

28.04.2022 Lasteaia talgupäev

Koostöös vanematega võtsime ette lasteaia õueala ja aia heakorratööd. Talgutöödena sai liivakastides vahetatud liiv, lihvitud ja puhastatud õuelauad ning värvitud toolid, meisterdatud uusi pinke ja laudu õuesõppeks, kaevatud ümber kompostikast ning sealt saadud muld toimetatud lille- ja peenrakastidesse, korrastatud peenrad ja aed lehtedest ning meisterdatud lasteaiale uus silt. Värske ilme said keksukastid ja putukahotell. Oli igati kordaläinud talgupäev!

14.10.2021 Kujundite moodustamine lehtedest

Sügisene Muumide rühma  matemaatika tegevus toimus õues, ühendades nii liikumise kui matemaatika tegevused. Kuna oktoobris õppisime lastega tundma puude lehti ning valmistasime leheraamatuid, olid paljud teisedki tegevused seotud lehtedega.

Lehtedest kolmnurk

Lapsed kujundeid moodustamas

Pärast kujundite moodustamist tehti veel puulehtedega teatevõistlust ning hullati lehtedes tehes lehesadu.

03.11.2020 Sügis lasteaia õuel

Kuldne sügis

Ränd- või paigalinnud? Poiste üks lemmiktegevusi õues

26.05.2020 Õueala puu-, põõsa- ja taimeliikide kaardistamine

Lasteaia puud, põõsad ja taimed said endale juurde nimed, et lapsed saaksid neid paremini tundma õppida.

22.05.2020 Lindude jooginõu meisterdamine

Pärast rabarberikoogi valmistamist meisterdasime rabarberi lehtedest lindudele jooginõu. Meisterdamise juures said ka lapsed käed külge lüüa.

25.04.2019 Lasteaia talgupäev

Korraldasime lasteaias talgupäeva, kuhu olid kutsutud kõik vanemad. Tööde nimekirjas oli uue kompostikasti ja putukahotelli ehitamine, lillede istutamine ning lasteaia aia kastide välja vahetamine. Lillede istutamisel ja lasteaia aia kastide täitmisel kasutasime ära lasteaia vanast kompostikastist saadud mulla. Ehitusmaterjali leidsid õpetajad kodustest ülejääkidest ning tööriistadega tulid appi vanemad. Lapsed maalisid kive ning kes soovis, sai ka mujal abis olla. Valminud kompostikastis leidsid kohe koha ka esimesed apelsinikoored ja sidruniviilud. Lapsed olid kaevamistööde käigus leidnud mõned putukad, kellele nad tutvustasid uut hotelli.

Kompostikasti ehitus

Putukahotelli ehitus

Istutatud lilli tuleb hoolega kasta

Putukahotelli valmimine

Kivide maalimine

Värvikirev peenar

Võõrasemad

Uus avatud läbipaistva küljega kompostikast

Uued kastid aias

Putukahotell

Kosutus pärast tööd

SUUR AITÄH KÕIGILE ABILISTELE JA TALGUPÄEVAL OSALEJATELE! 🙂

15. jaanuar 2019 Lumekindluse ehitamine

Oli mõnus sulalume päev. Ehitasime lastega lumekindlust ja harjutasime koostööoskusi. Õues toimus ka liikumistegevus. Lapsed harjutasid lumepalliga täpsusviskeid, õppisid jääkaruselli liikumist ning mängisid jääkeeglit.

17. oktoober 2018

Anni Lasteaia lapsed tundsid rõõmu õuealal lehehunnikute tegemisest ja lehesõja mängimisest.