Tervis ja heaolu

01.04-05.04.2019 Tervislik smuuti- ja mahlanädal

PRIA toel viisime lasteaias läbi tervisenädala. Iga päev valmistasime lastega ühe tervisliku smuuti või värskelt pressitud mahla. Õppisime tundma erinevaid vilju ning nende kasulikkust. Kunstitegevustes meisterdasime, voolisime ja joonistasime neid vilju. Tegevustesse oli kaasatud nii Pätude kui Muumide rühma lapsed. Valmistasime lastega apelsini-ananassismuutit, viinamarja-spiantismuutit, spinatismuutit, ananassi-õunamahla ning apelsini-porgandimahla. Lisaks tõi Sandri isa meile kase- ja vahtramahla, mida lisasime smuutidele vee asemel ning degusteerisime ja jõime ka puhtalt. Nädala lõpuks olid kõik vitamiinidest pungil ja tervisest pakatavad :).


Projekt viidi ellu PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetuse toel.

07.03.2019 Lapsevanem rühmas arsti ametit tutvustamas

Richardi ema, kes töötab kirurgina, käis Muumide rühma lastele oma ametit tutvustamas. Lapsed said teada, kus ja kuidas kirurg töötab, kes temaga koos töötavad ning mida ja miks peab seljas kandma. Lisaks said lapsed ka ise mängida arste proovides selga kirurgi tööriideid.

 

07.02.2019 Liivakastivormidest 112

Anni Lasteaed võttis osa Häirekeskuse üleskutsest teha koos lastega lumest või lumele hädaabinumber 112. Kaevasime numbrid lume sisse ja numbri esile toomiseks kasutasime liivakastivorme. Eelnevalt rääkisime lastega, mis number see on ja millal seda numbrit kasutada.

23.01.2019 Talvine spordipäev

23. jaanuaril toimus esmakordselt talvine spordipäev. Spordipäeval said lapsed oma osavuse ja kiiruse panna proovile kelgurallil, teatevõistluses kelguga, täpsusviskes ja jääkeegelis piimakotiga.

Leivanädal 01.10-05.10.2018

Leivanädalal uurisime lastega tuntumaid teravilju. Samuti seda, kuidas jõuab vili põllult lauale. Uurisime, missugune oli leiva teekond põllult lauale vanasti ja missugune on see tänapäeval.

 

Nädala lõpetuseks valmistasid Muumide rühma lapsed kaerahelbeküpsiseid.

Lapsed õppisid retsepti lugema.

 

 

Oktoober 2018

Tervisenädalal 8.-12.11.2018 rääksime lastega tervislikust toitumisest ja liikumise vajalikkusest. Toimus lasteaia sügisene spordipäev. Nädala lõpetuseks valmistasid Muumide rühma lapsed tatrasalatit. Isetehtud salat maitses hästi!